عنصر توافق زندگی سریال داستان کردستان

عنصر: توافق زندگی سریال داستان کردستان کارگردانی پوران درخشنده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بازنشسته نداریم ، واکنش وزارت ورزش به قانون ممنوعیت بازنشسته‎ها

یک مقام مسئول در وزارت ورزش با تاکید بر اینکه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‎ها بعد از ابلاغ شورای نگهبان اجرایی می‎شود، گفت: البته در این وزارتخانه بازنشسته

بازنشسته نداریم ، واکنش وزارت ورزش به قانون ممنوعیت بازنشسته‎ها

واکنش وزارت ورزش به قانون ممنوعیت بازنشسته‎ها/ بازنشسته نداریم

عبارات مهم : قانون

یک مقام مسئول در وزارت ورزش با تاکید بر اینکه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‎ها بعد از ابلاغ شورای نگهبان اجرایی می‎شود، گفت: البته در این وزارتخانه بازنشسته‎ای نیست.

به گزارش مهر، «قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» در حالی روز گذشته به وسیله نمایندگان مجلس مورد بررسی و اصلاح قرار داده شد که با کم کردن مقامات مستثنی همراه بود.

پیش از اصلاح این تبصره در مجلس، مقامات عنوان ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و هم ترازان آنها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری از شمول این قانون مستثنی می شدند ولی با توجه به اصلاح صورت گرفته در قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، تنها دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی به حساب می آیند.

بازنشسته نداریم ، واکنش وزارت ورزش به قانون ممنوعیت بازنشسته‎ها

با این اوصاف به نظر می رسد بعد ابلاغ مصوبه موردنظر، مجموعه ورزش به لحاظ کنار رفتن بازنشسته هایی که پیش از این جزو مستثنی ها بودند یا در کل بازنشسته به حساب می آیند، دستخوش تغییراتی شود این در حالی است که مدیرکل دفتر امور یکسان فدراسیون ها تاکید دارد در وزارت ورزش فرد بازنشسته ای نیست و به کارگیری نشده هست.

وی با تاکید بر اینکه شخصا هم جزو بازنشسته ها به حساب نمی آیم در مورد استثناهای بازنشستگی توضیح داد و یادآور شد که به نظر می رسد افرادی که بعد از بازنشستگی مجددا به کار گرفته شده است اند باید از دیگر افراد منفک شوند.

یک مقام مسئول در وزارت ورزش با تاکید بر اینکه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‎ها بعد از ابلاغ شورای نگهبان اجرایی می‎شود، گفت: البته در این وزارتخانه بازنشسته

قانون جهت همه یکسان است حتی وزارت ورزش

سید محمد شروین اسبقیان در گفتگو با خبرنگار مهردر مورد مصوبه مجلس جهت منع به کارگیری بازنشستگان گفت: آنچه مسلم است قانون جهت همه یکسان است و باید اجرا شود، همه هم موظف و مکلف هستند از قانون تبعیت کنند حتی وزارت ورزش.

وزارت ورزش بازنشسته ندارد

وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش هم بعد از ابلاغ قوانین، قطعا اجرای آنها را در دستور کار قرار می دهد به این پرسش که «با توجه به مصوبه مجلس جهت منع به کارگیری بازنشسته ها باید شاهد کنار رفتن بعضی تصمیم گیرندگان وزارت ورزش و در کل ورزش باشیم»، پاسخ داد.

بازنشسته نداریم ، واکنش وزارت ورزش به قانون ممنوعیت بازنشسته‎ها

مدیرکل دفتر امور یکسان فدراسیون ها در این زمینه گفت: البته تا آنجا من می دانم در وزارت ورزش بازنشسته ای نیست یا به کارگیری نشده هست، ضمن اینکه این مصوبه ابتدا باید به وسیله شورای نگهبان تائید و سپس ابلاغ رسمی شود. بعد از آن نسبت به بررسی عنوان و تطابق آن با اوضاع نیروهای وزارت ورزش اقدام می شود.

این افراد بازنشسته نیستند

یک مقام مسئول در وزارت ورزش با تاکید بر اینکه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‎ها بعد از ابلاغ شورای نگهبان اجرایی می‎شود، گفت: البته در این وزارتخانه بازنشسته

«این عنوان مطرح شده است که افرادی در وزارت ورزش جزو بازنشسته ها به حساب می آیند مانند برانوش نیک بین مدیرکل حوزه وزارتی و محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی؛ این دسته افراد بازنشسته نیستند؟»، وی در این مورد تاکید کرد: اولا این افراد بازنشسته نیستند، ثانیا راجع به اشخاص از من نپرسید. در کل بررسی این عنوان در تخصص حوزه مدیریت منابع انسانی است و باید در این حوزه انجام شود.

کسانیکه مجاز هستند تا ۳۵ سال خدمت کنند

اسبقیان در این مورد توضیح بیشتری داد و گفت: در مجموع و طبق قانون افرادی که مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به اوج دارند تا ٣٥ سال مشمول خدمت و همکاری با نهاد خود هستند. البته قانون ٣٠ سال خدمت را جهت بازنشستگی تعیین کرده ولی اینگونه افراد (دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا) این اختیار را دارند تا ٣٥ سال ادامه فعالیت داشته باشند.

بازنشسته نداریم ، واکنش وزارت ورزش به قانون ممنوعیت بازنشسته‎ها

استثناهای بازنشستگی

«یعنی از میان معاونان وزیر هیچ یک بازنشسته نیستند به عنوان نمونه فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان؟»، اودر پاسخ به این پرسش گفت: آنچه مسلم است اینکه طبق قانون کسانیکه دوره ٣٥ ساله خدمت آنها به آخر رسیده و به لحاظ سنی بازنشسته هم هستند باید ترک پست کنند. البته ممکن هست، باشند افرادی که دوره اشتغال ٣٥ ساله آنها تکمیل شده است ولی هنوز بازنشسته نشده اند، این افراد با نظر مقام بالادستی می توانند به خدمت و فعالیت خود ادامه دهند.

افرادی که مصوبه مجلس در مورد آنها مورد نیاز الاجرا است

وی با تاکید بر اینکه افرادی که بعد از بازنشستگی مجددا به کار گرفته شده است اند باید از دیگر افراد منفک شوند، گفت: شاید باشند افرادی که دوره ٣٥ ساله اشتغال و خدمت آنها تمام شده است و به سن بازنشستگی هم رسیده اند ولی پیش از این با مصوبه هیات وزیران به کار بازگشته اند. به نظر می رسد مصوبه مجلس در مورد اینگونه افراد مورد نیاز الاجرا باشد آنهم بعد از ابلاغ.

من بازنشسته نیستم

«خود شما هم جزو بازنشسته ها به حساب می آئید؟»، اودر پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: نه؛ بازنشسته نیستم. دوره خدمت و فعالیت بنده هنوز به ٣٠ سال هم نرسیده ضمن اینکه دانشجوی مقطع دکترا هستم و طبق قانون تا ٣٥ سال مجاز به فعالیت هستم.

منتظر ابلاغ شورای نگهبان هستیم

اسبقیان با تاکید دوباره بر اینکه بررسی اینگونه پرسشها (وضعیت بازنشستگی افراد) از وظایف و اختیارات حوزه مدیریت منابع انسانی هست، مجدد یادآور شد: تا آنجا که من می دانم در وزارت ورزش بازنشسته ای نداریم . ضمن اینکه باز می می گویم که مصوبه مجلس ابتدا باید در شورای نگهبان بررسی و تصویب شود تا به مرحله ابلاغ و اجرا برسد.

حمایت از همکاری با افراد بازنشسته

وی در عین حال از ادامه همکاری با افراد بازنشسته با گفتن اینکه «آنچه مسلم است جوانگرایی به مانند تزریق خون تازه وانرژی مضاعف به بدنه دستگاه های اجرایی است ضمن اینکه این به منزله آن نیست که تجربه رافراموش کنیم. تمام افرادی که بازنشسته شده است اند یا درحال بازنشستگی هستند، سرمایه های کشور به حساب می آیند و می توانند مشاوران کار کشته ای باشند»، دفاع کرد.

وزارت ورزش قانونمند عمل می کند

مدیر کل دفتر امور یکسان فدراسیون در آخر تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همه دستگاه ها تابع مقررات و قوانین هستند، مصوباتی هم که به عنوان قانون ابلاغ می شوند هم باید اجرا شوند. وزارت ورزش در این خصوص قانونمند عمل خواهد کرد.

واژه های کلیدی: قانون | بازنشسته | بازنشستگی | مصوبه مجلس | وزارت اطلاعات | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog